Główny Sponsor- firma Euro-Industry Rio 2016

Barbara MADEJCZYK

Oficjalna strona rekordzistki i mistrzyni polski

IV Ustecki Festiwal za nami...

Już po raz czwarty można b­yło oglądać dalekie rzuty i podziwiać najlepszych zawodników na IV Usteckim Festiwalu w Rzutach Lekkoatletycznych MK foods Cup.
 
Trzynastu zawodników wzięło udział w mityngu. Zgodnie z przewidy­waniami olimpijczycy nie zawiedli.
 
Wśród kobiet zwyciężyła ustczanka Barbara Madejczyk posyłając oszczep na odległość 59,93m, druga była Anna Urbicka AZS AWFiS Gdańsk 47,31m a trzecią pozycję wywalczyła z AZS AWF Warszawa Joanna Bałdyga 47,29m.
 
Rywalizację męską wygrał Igor Janik z AZS AWFiS Gdańsk ustanawiając swój nowy rekord życiowy 84,76m. Na drugim miejscu był zwycięzca II ego i III ego Usteckiego Festiwalu Manuel Nau z Niemiec,który uzyskał wynik 76,45 a na trzecim miejscu był Paweł Roziński z SKLA Słupsk 71,44m.
 
Odbył się również konkurs rzutu piłeczką palantową dla kibiców, którzy w nagrodę otrzymali pamiątkowe koszulki.
 
Publiczność dopisała. Zgromadzili się sympatycy sportu i kibice Basi Madejczyk, rodzinka, przyjaciele, znajomi oraz jej wierni kibice, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie gdzie Basia jest patronką klasy V.
 
"Bardzo się cieszę, że publiczność no i p­ogoda dopisała. Jestem zadowolona z wyniku, który uzyskałam na koniec sezonu. Bardzo serdecznie dziękuję głównemu sponsorowi firmie "MORPOL", trenerowi Henrykowi Michalskiemu i wszystkim osobom, które pomagały w zorganizowaniu IV Usteckiego Festiwalu w Rzutach Lekkoatletycznych MK foods Cup."
 
DZIEKU­JĘ 
Basia