Główny Sponsor- firma Euro-Industry Rio 2016

Barbara MADEJCZYK

Oficjalna strona rekordzistki i mistrzyni polski

Relacja z obozu w Sierra

Kolejnym etapem przygotowań Barbary Madejczyk do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie było zgrupowanie wysokogórskie w SIERRA NEVADA – HISZPANIA. Ośrodek położony na wysokości 2320 m n.p.m. bardzo dobrze wyposażony (pełnowymiarowy stadion tartanowy; hala lekkoatletyczna 140m długości; 50m pływalnia; siłownie; hale do gier zespołowych; gabinety odnowy biologicznej; trasy do wycieczek w góry do 2700 m n.p.m. wszystko do naszej dyspozycji. W ośrodku przebywają przede wszystkim narciarze (oglądaliśmy Puchar Świata w zjazdach) oraz pływacy.
 
Fotogaleria z obozu Sierra Nevada
 
"Dobrze znieśliśmy aklimatyzację, Barbara trenowała na pełnych obrotach. Wysokość nad poziomem morza, słonce pozwalały nam na pracę na najwyższych obrotach. Liczymy na duży przyrost siły, szybkości, wytrzymałości, co drugi dzień rzucaliśmy doskonaląc technikę rzutu"- powiedział trener Henryk Michalski
 
Basia: "Czułam się bardzo dobrze, treningi realizowałam bez przeszkód, nie odczuwałam żadnych dolegliwości, biorąc pod uwagę zeszłoroczny sezon przygotowawczy to w RPA nabawiłam się kontuzji i miesiąc byłam opóźniona w przygotowaniach. W Sierra Nevada bardzo uważnie przykładałam się do treningu, odnowy biologicznej i odpoczynku miedzy treningami. Położenie ośrodka i widoki, które możecie zobaczyć na zdjęciach były niesamowite".