Główny Sponsor- firma Euro-Industry Rio 2016

Barbara MADEJCZYK

Oficjalna strona rekordzistki i mistrzyni polski

Małe smutki

Przez dwa tygodnie przebywałam na obozie w Madrycie. Warunki do trenowania były bardzo dobre, tylko pogoda nam nie dopisywała. Temperatura w Hiszpanii była podobna a nawet niższa niż w Polsce. W Madrycie do sezonu przygotowywali się również inni zawodnicy: Ania Jesień (400m ppł.), Tomasz Majewski Mistrz Olimpijski z Pekinu (na zdjęciu) (pchnięcie kulą), Artur Noga (110m ppł.).
 
W trakcie zgrupowania pojawił się ból prawego kolana. Na miejscu nasz polski lekarz i fizjoterapeuta robili, co możliwe by dolegliwości ustąpiły, jednak ból nasilał się podczas treningu. Z tego powodu nie udało się w pełni zrealizować hiszpańskiego planu przygotowań.
 
Po powrocie z Madrytu byłam na konsultacji w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej gdzie wykonano badanie USG kolana i diagnoza była jednoznaczna- uszkodzona łękotka boczna. Lekarz wykonał zastrzyk i przepisał kilka zabiegów. W trakcie krótkiej rehabilitacji nie zaprzestałam treningów. Ćwiczyłam na mniejszych obciążeniach, aby nie wypaść z rytmy treningowego.
 
Kontuzja pokrzyżowała zaplanowane starty. Zrezygnowałam ze startów majowych i inauguracja sezonu będzie w Pradze na początku czerwca.
 
„Przygotowania do Mistrzostw Świata są najważniejsze. Dołożę wszystkich starań, aby w sierpniu moja forma była na najwyższym poziomie. Trzymajcie kciuki” - powiedziała Basia